Advert
SPOR
Giriş Tarihi : 15-10-2019 15:29

Dr. EROL BEDiR iDDiALARI YANITLADI

Kayserispor eski başkanlarından Dr. Erol Bedir çeşitli basın kuruluşlarında aleyhine yazılan yazılara bir basın açıklaması ile cevap verdi. Ve Genel kurul öncesinde Onursal Başkan Mehmet Özhaseki’nin bir TV programındaki sözlerini de aynen yayınladı. İşte Bedir’in o açıklaması noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.

Dr. EROL BEDiR iDDiALARI YANITLADI

Kayserispor eski başkanlarından Dr. Erol Bedir çeşitli basın kuruluşlarında aleyhine yazılan yazılara bir basın açıklaması ile cevap verdi. Ve Genel kurul öncesinde Onursal Başkan Mehmet Özhaseki’nin bir TV programındaki sözlerini de aynen yayınladı.

İşte Bedir’in o açıklaması noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.

Değerli hemşerilerimizin bildiği üzere; Kayserisporumuzun Onursal Başkanı Sn.Mehmet Özhaseki' nin  ricası üzerine 2017 yılbaşında, çok zor şartlar içerisinde bulunan KAYSERİSPOR başkanlığı görevini üstlendim. Acı-tatlı günler geçirdikten sonra 6 ekim 2019 günü de gördüğüm lüzum üzerine , görevimden istifaen ayrıldım.

Ancak  istifamla birlikte, bana göre anlamsız ve gerçeklerle hiç ilgisi olmayan bir takım açıklamalar yapıldı. Kendimden, yaptığımdan ve konuşmalarımdan emin bir şahıs olarak da hiçbir ilave açıklama yapma gereği duymadım. Şu veya bu şekilde itibar zedelemeye yönelik bazı beyanları bu sektörün doğasında var diye düşündüm veya yeni polemikler oluşturmak istemediğim için konunun tarafı olmadım.

Şimdi ise;

Bazı konularda bilgiler vererek meseleyi değerli hemşerilerimizin VİCDANINA bırakmak istiyorum.

      1. Kayserisporumuzun 1966 yılında kuruluşundan itibaren ilk ve tek Mali Genel Kurul benim dönemimde yapılmış kulübümüzün mali durumu şehrimizin dikkatine sunulmuştur.

      2.Son genel kurulda, benim teklifim üzerine kulüp tüzüğü değiştirilmiş ve diğer takımlarda olmayan  bir uygulama olarak, Başkan ve yönetime, dönemleriyle ilgili maddi sorumluluk getiren madde eklenmiştir.

     3.Her genel kurulda, öncesiyle kıyaslanamayacak şekilde, detaylı bilançolar taraftarımız ve medya mensuplarının  da hazır olduğu genel kurul toplantılarında hazirunla paylaşılmıştır.Hatta bu toplantılarda ve sonrasında  bu kadar " şeffaf " olmanın  ve bilgi sunumunun doğru olmadığı  ve alışık olunmadığı konusunda " espri " de yapılmıştır.

3 yılda 4 genel kurul yapılarak her konu, üyelerin bilgisine taşınmış,bilgi verilen genel kurul üyeleri ve misafir olarak katılanların sayısı da 20-30 kişiden 800-1000 sayısına çıkarılmıştır. Paralel olarak, Kayserisporumuza ilgi duyan ve maçlara gelen taraftar sayımız da, aldığımıza göre en az 5 kat artmıştır.

      4.Yapılan genel kurullarda, verilen bilgileri yeterli bulan ve hizmetleri takdir eden genel kurul delegeleri de aleyhte tek bir söz söylememiş veya olumsuz oy kullanmamıştır.Bütün genel kurullarda yönetimimi "OY BİRLİĞİ" ile ibra etmişlerdir.

Dolayısıyla bu konularda, sanki olumsuz bir şey varmış gibi konuşmak, açıklama yapmak veya itibar zedeleyici davranışlarda bulunmak en azından "yalan-dedikodu veya iftira" olur ki, bunlar dinimizce ciddi günahlardır. Bunlar hiçbir hemşerimizin bilerek yapacağı işler olmayıp, yeterli bilgiye sahip olmadıklarından ve bazı yanlış anlaşmalarla birlikte, kişileri birbirine düşürmeyi kendine meslek edinmiş kişilerin gayretlerinin de bir tazahürüdür.

Bu açıklamaları yapmaya beni en fazla zorlayan konu ise, benim Kayserispor Başkanlığımdan istifa ederken, istifa dilekçesinde belirttiğim " ya aday çıkmadı ya da çıkmak isteyenleri de Kayseri Kültürü kabul etmedi " cümlem üzerine yapılan yanlış yorumlardır.

Öncelikle, benim girdiğim genel kurullarda hiç aday olmadığı için benim kurduğum cümleden de alınması gereken kişinin olmaması gerekir. Hiç kimse ben aday oldum, acaba Erol Bedir benimi kastediyor diye düşünmemelidir. Çünkü aday ve ekip çalışmalarını duysak da şahsen benim kimin, nasıl aday olmak istediğini bilme şansım yoktur. Hele hele, benim gibi başka illerden gelip Kayseri'ye yerleşen, Kayseri'den ekmek yiyip, bu şehir için üretmeye çalışan hiç kimseye lafım olamaz. Bu durum o kişilere olduğu kadar kendime de saygısızlık olur. Kayseri'de yaşayan veya şehrimizin dışında ikamet edip, Kayseri ile ilgisi devam eden değerli hemşerilerimiz de konumuz dışındadır. Bu konuda açıklama yapan siyasi parti mensubu veya dernekler de benim kısa sayılmayacak ömrümde her türlü sıkıntıyı beraber göğüslediğimiz, aynı kültürün mensubu yol arkadaşlarım veya yetiştiğim, yetiştirdiğim mekanlardır. Kendileriyle ayrı gayrım olmadığı gibi bu tip güncel ve konjonktürel  konularında aramıza girmesi mümkün değildir.

 "Kayseri Kültürü" meselesine gelince; Bu sorunun cevabı; şehrimizde 25 yıl belediye başkanlığı, Bakanlık, iktidar partisi üst düzey  yöneticisi ve Kayserisporun Onursal Başkanı  olan Sn. Mehmet Özhaseki'nin; ilgililerle yaptığı istişare , şehrimiz adını çeşitli yerlerde yaptığı temaslar sonucu, 29 Haziran 2019 tarihli genel  kurul öncesinde (26 Haziran 2019 da )yaptığı ve benim de başkanlık teklifini kabul etmeme sebep olan Televizyon konuşmasında verilmiştir.

Yine: 28 Haziran 2019 akşamı (genel kuruldan 1 gün önce) onursal başkanımız, eski bakanımız, üst düzey idareciler, Kayserispora ilgi duyan milletvekillerimizin bir kaçı, belediye başkanlarımız ve benimde davet edildiğim toplantıda diğer sıkıntılarla birlikte bu konuda değerlendirilmiş böyle bir sıkıntı konusu endişe yaratmış ve görev şahsıma tevdi edilmiştir. Ben sadece verilen görevi yapmaya gayret ettim.

                     Değerli hemşerilerimiz;

Büyük Türk Milletinin bekasına yönelik tehditlerin en üst düzeyde olduğu, bu konuda içeride ve dışarıda büyük mücadele verildiği bir dönemdeyiz.

Kahraman Mehmetlerimiz yurt savunması ve bölünmez bütünlüğümüz için sınır ötesi operasyonlar yaparken bizim bu anlamsız ve magazinsel konuları tartışıyor olmamız ve benimde açıklama yapmak zorunda kalmam, kendi açımdan boşa zaman kaybıdır.

  İnanıyorum ki,

Bu konularda kafalarında soru işareti olanlar görüşme yolunu seçseler ve aradaki laf taşıyıcılara itibar etmeseler bu konu artık kimseyi meşgul etmeyecek KAYSERİSPORUMUZ DA  kenetlenmek suretiyle başarıya ulaşacaktır. Değerli taraftarlarımızın isteği de budur.

                                                                                                                                            SAYGILAR                                                                                                                                         DR.EROL BEDİR

 

Kayserispor Onursal Başkanı Sn Mehmet Özhaseki’nin 26 Haziran 2019 Tv konuşması…
İstikbal Mobilya Kayserispor eski Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, "Bizi kimseye muhtaç etmeyecek babayiğit varsa buyursun. En az 10 milyon 20 milyon koyan bir babayiğit varsa aday olsun, biz de destekleyelim" dedi.

Cumartesi günü gerçekleştirilecek İstikbal Mobilya Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısı öncesinde açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Kayseri milletvekili ve Kayserispor eski Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, mevcut başkan Erol Bedir'in göreve devam etmesi, Kayseri'nin de kendisine destek vermesi gerektiğini söyledi.

Eski Başkan Özhaseki açıklamasında "Kayserispor geçtiğimiz sene itibariyle düşen bir takım hüviyetindeydi. Sonrasında Erol Bedir başkanlığında destekler ile takım ligde kaldı. Takım başarılı oldu. Kolay değildi. Zorlu ortamda Kayserispor ligde kaldı. Erol bey çok büyük fedakarlık yaptı. Gece gündüz çalıştı. Kimsenin yaklaşmadığı ortamda ekibiyle başarıyı oldu. Uykusuz kaldı moralsiz kaldı ama başardı. Bu sezon için de tek başına götüremeyeceğini düşündüğü için destek istedi. Maalesef futbola para bulmak kolay olmuyor. Kolay değil ama elbirliği ile çözeriz diye düşünüyorum" dedi.

Cumartesi günü gerçekleştirilecek Olağanüstü Genel Kurul toplantısı öncesinde Bedir dışında çıkan adaylar ile ilgili olarak "Kulağıma bir takım duyumlar geliyor. Kayseri ile ilgisi olmayan, tuhaf tuhaf isimlerin kulübü almaya yeltendiğini duyumları var. Duymamış olalım. Hiç kimseye Kayseri'nin öz kuruluşu peşkeş çekilemez. Hele hele isimleri tuhaf işlerde geçen adamlara verilmesi mümkün değil. Gerçekten Kayserispor'a sahip çıkacak ekonomik gücü olan varsa bunu ispat ederek kulübü almalı. En az 10 milyon 20 milyon koyan bir babayiğit varsa aday olsun, biz de onu destekleyelim. Ama böyle bir gücü yoksa, ispat edemiyorsa art niyet aranır. Bunlara da karnımız tok. Erol Bedir devam etmeli. Erol Bedir'e vefa borcumuz var. Görevi devam ettirmek istiyor ama destek de istiyor. Kendisine destek olmalıyız. Onu yormamalıyız. Bizi kimseye muhtaç etmeyecek babayiğit varsa buyursun . Mali durumu uygun olan Kayserili hemşehrimiz varsa, Kayseri'de yaşayan hemşehrimiz varsa, buyursun gelsin. Böyle olursa, Erol beye teşekkür eder, müsaade isteriz bizi de anlayışla karşılar. Kimseye karşı ön yargılı ve art niyetle değiliz. Kayserispor'u ve Kayseri'yi temsil edecek varsa buyursunlar kapımız açık. Ama 1 lira vermeyecek kişilerin ortaya çıkması halinde de müsaade etmeyiz. Bu şartlarda aday yaksa Erol Bedir'i sonuna kadar desteklemeliyiz. Biz sonuna kadar Erol beyi destekliyoruz. Erol Bedir'in de başarılı olacağına inanıyorum" cümleleri kurdu. -

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor921
 • 2Hatayspor919
 • 3Fenerbahçe919
 • 4Beşiktaş917
 • 5Fatih Karagümrük917
 • 6Galatasaray917
 • 7Alanyaspor917
 • 8Altay915
 • 9Konyaspor914
 • 10Adana Demirspor912
 • 11Kayserispor911
 • 12Gaziantep FK911
 • 13Sivasspor910
 • 14Başakşehir FK99
 • 15Antalyaspor99
 • 16Yeni Malatyaspor99
 • 17Göztepe98
 • 18Giresunspor98
 • 19Kasımpaşa96
 • 20Çaykur Rizespor91
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA